Ładowarki Samochodowe

W dzisiejszych czasach należy wymienić wiele istotnych aspektów związanych z posiadaniem samochodu elektrycznego. Uwzględniając fakt, że ceny energii na ogólnodostępnych stacjach ładowania szybko idą w górę, inwestorzy coraz chętniej interesują się ładowarkami przeznaczonymi do użytku domowego. Teraz masz możliwość ładowania samochodu elektrycznego we własnym garażu – dlaczego więc z tego nie skorzystać?

home

Wygoda i oszczędność czasu

Możliwość ładowania samochodów elektrycznych we własnym garażu jest zdecydowanie ekonomiczne oraz komfortowe. Korzystając z właściwie dobranej i podłączonej stacji ładowania, zyskujemy wygodę i szybkie ładowanie naszych pojazdów, nie martwiąc się awaryjnym wyłączeniem zasilania wskutek przeciążenia, czy przegrzania sieci (jak w przypadku ładowania elektryków bezpośrednio z domowego gniazdka elektrycznego).

Bezpieczeństwo domowej instalacji elektrycznej

Korzystając z dedykowanej ładowarki samochodowej masz gwarancję bezpieczeństwa, w porównaniu do standardowych instalacji elektrycznych, które nie są przygotowane na tak silne obciążenia, spowodowane ładowaniem przez wiele godzin samochodu elektrycznego.  Porównać możemy to do innych pożeraczy prądu w naszym domu – np. wielogodzinnego gotowania wody w czajniku czy odkurzania – natomiast pamiętajmy, że ładowanie elektryka obciąża instalację znacznie bardziej. Najmniejsze elektryki przy ładowaniu z domowego gniazdka potrzebują od 7-10 godzin ciągłego ładowania. W konsekwencji stwarza to ryzyko spalenia przewodów w instalacji oraz stopienia elementów gniazdka i skrzynki rozdzielczej, co doprowadzić może do pożaru (w przypadku gdy ładowarka pracuje na dużym obciążeniu z gniazdka sieciowego), a w efekcie stworzyć może dodatkowe koszty.

Słabo rozwinięta infrastruktura stacji ładowania w naszym kraju

W porównaniu do Unii Europejskiej, gdzie dane z 2019 roku mówią o ponad 105 tysiącach stacji ładowania pojazdów elektrycznych, w Polsce znajduje się ich około 1011 (dane ze stycznia 2020). Oznacza to, że w Polsce na jedną stację ładowania przypada 38,5 tysiąca mieszkańców, podczas gdy w całej UE przypada ich około 7 tysięcy. Przy tych wyliczeniach należy uwzględnić również fakt, że szybkie ładowarki są w zdecydowanej mniejszości, wiele z nich jest często uszkodzonych lub nieczynnych.

Wysoka cena za każdą kilowatogodzinę na stacjach

Wiele posiadaczy drogich elektrycznych samochodów zdecydowało się na zakup tych pojazdów, by generować korzyści związane między innymi z oszczędnościami, podczas gdy ceny energii na stacjach elektrycznych stale rosną.

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę