paź 23, 2019

Instalacja fotowoltaiczna – jak to działa?

Własna elektrownia… Brzmi poważnie? Jeszcze kilka lat temu była to rzecz nieosiągalna i niemal niemożliwa do zrealizowania. Jedynie osoby popierające pomysł wielką ideą, promotorzy ekologii i co tu dużo mówić – osoby zamożne mogły się pochwalić posiadaniem własnej elektrowni dającej profity ze słońca.

Na dzień dzisiejszy zamontowanie własnej mikroelektrownii jest w zasięgu wszystkich, którzy tylko chcą, niezależnie od statusu materialnego czy pobudek ekologicznych. Dodatkowo jest to bardzo proste. Wystarczy, że posiadasz dach (skierowany najlepiej na południe) lub kawałek miejsca na gruncie i płacisz minimum 130 zł za prąd.

Chcąc sprawić, żeby Twój dach zaczął pracować na siebie, montujemy na nim panele (ilość zależna jest od mocy [kWp]), panele najczęściej łączone są ze sobą szeregowo w tzw. stringi. W wyniku reakcji chemicznej, jaka powstaje w połączeniu fotonu (cząsteczki światła) z krzemem, który stanowi podstawę konstrukcji panela powstaje prąd w postaci stałej. Chcąc zasilać wszystkie urządzenia w domu prądem zmiennym o właściwych parametrach potrzebujemy inwertera, który stanowi serce całego układu. Jak już mamy inwerter, stosujemy zabezpieczenia po stronie prądu stałego oraz zmiennego i wpinamy się w sieć wewnętrzną za licznikiem.

Zamontowanie instalacji dla ekipy z doświadczeniem to czas od jednego do 3 dni, w większości przypadków nie wymaga wielkiej ingerencji fizycznej. Po założeniu instalacji poza zmienionym obrazem na dachu pozostawiamy za sobą ład i porządek.

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Fotowoltaika na spółdzielni mieszkaniowej?

. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak można znacząco obniżyć koszty związane z dostawą energii elektrycznej do naszych mieszkań i jednocześnie dbać o naszą planetę? Odpowiedzią na to pytanie jest technologia fotowoltaiczna! Co to jest fotowoltaika i …

Czytaj dalej

Korzyści wynikające z pompy ciepła

. Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które oferuje wiele zalet i korzyści. Oto niektóre z głównych zalet wynikających z korzystania z pompy ciepła: Oszczędności na kosztach energii: Pompa ciepła wykorzystuje energię cieplną z otoczenia (…

Czytaj dalej

Fotowoltaika dla budynków publicznych

Zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, konieczne jest, abyśmy poszukali zrównoważonych i ekologicznych źródeł energii. Energia słoneczna, jako jedno z najobfitszych źródeł energii odnawialnej, zdobywa coraz większe znaczenie. Fotowoltaika, …

Czytaj dalej