gru 20, 2019

Instalacja fotowoltaiczna sposobem na wzrost cen energii

Ceny energii elektrycznej w przyszłych latach będą stale rosły. Podwyżek nie unikniemy, mimo tego, że rząd poczynił starania, by Polacy jak najmniej je odczuli płacąc za rachunki. Nawet jeśli w rachunkach za zużycie prądu nie odczujemy na razie dużej podwyżki cen energii, na pewno zapłacimy za nią dodatkowo przy zakupie usług i towarów.

Zapotrzebowanie na prąd jest coraz większe a energia elektryczna coraz droższa.

Dzisiaj za megawatogodzinę (MWh) płacimy 260 zł, a dla porównania, jeszcze dwa lata temu płaciliśmy około 160zł.

Wielu osobom wydaje się, że ceny prądu rosną tylko w Polsce. Natomiast jest to, niestety, zjawisko globalne. Dla przykładu, w Australii prąd podrożał o ponad 100%, w Niemczech o 90%. Polacy płacą około 40% więcej, podczas gdy we Francji wzrost stanowi 32%.

17 grudnia 2019 (dwa dni temu) zapadła oficjalna decyzja o podwyżce cen za prąd elektryczny, która wejdzie w życie z początkiem nowego roku. Rachunki wzrosną o 12% (czyli średnio o 9zł) a procentowy wzrost samej ceny energii to około 20 procent. Wynika z tego, że jeśli Twój rachunek za prąd wynosi 200 zł, to w przyszłym roku zapłacisz aż o 30 zł więcej każdego miesiąca.

Dlaczego prąd jest coraz droższy?

  • Wyższe ceny emisji CO2 – analogicznie do wzrostu cen tych uprawnień (które ostatnimi czasy wzrosły dwukrotnie wg zaleceń UE) wzrosła cena prądu.

  • Susze i upały – wzrost cen widoczny jest kilka lat później, zależne są od sytuacji hydrologicznej

  • Wyższe ceny paliwa – które mają wpływ nie tylko na energię ale na całą gospodarkę. Paliwa drożeją znacznie i często.

Instalacja fotowoltaiczna jest sposobem na wzrost cen energii w 2020 roku.

Czy wiedziałeś, że do końca roku 2019 Polska może znaleźć się na czwartym miejscu w Enii Europejskiej jeśli chodzi o przyrost nowych mocy fotowoltaicznych?

W kolejnych latach może być tylko lepiej, ponieważ Polacy zaczynają dostrzegać nadzieję na przyszłość. By produkować prąd na własne potrzeby, coraz więcej Polaków montuje na dachach swoich domów instalacje fotowoltaiczne. W ten sposób zabezpieczają się przed wzrostem cen za prąd.

Fotowoltaika może uratować nasz portfel. Dlaczego?

✔ Wydajność ogniw stale rośnie

✔ Wiąże się z niewielkimi kosztami utrzymania i naprawy, ponieważ w instalacjach nie ma ruchomych elementów

✔ Ma wyjątkową żywotność (gwarancja na moduły fotowoltaiczne 25 lat)

✔ Jest jedną z lepszych i prostszych inwestycji wg. Projektu ustawy o OZE

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Co w przypadku wysokiego napięcia w sieci?

Fotowoltaika, czyli produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, stała się niezwykle popularna ze względu na swoją efektywność i przyjazność dla środowiska. Jednakże, podczas instalacji paneli fotowoltaicznych, ważne jest zrozumienie sposo…

Czytaj dalej