sty 15, 2020

Jakość ma znaczenie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym różnią się od siebie firmy zajmujące się montażem paneli fotowoltaicznych? W istocie jest ich wiele, ale skąd dokładnie wiadomo, która spośród nich proponuje najlepsze usługi? W tym poście spróbujemy opisać kryteria, jakimi każdy inwestor powinien się kierować przy wybieraniu oferty na instalację fotowoltaiczną.

Każda doświadczona i rzetelna firma powinna postępować według określonych zasad. Wiele przedsiębiorstw zapomina, że najważniejsze w bezpośredniej sprzedaży jest dobro i zadowolenie klienta.

Główna zasada przy dobieraniu idealnej oferty brzmi: Najtaniej nie oznacza najlepiej. Pamiętajmy, że rozmawiamy o inwestycji na minimum 25 lat, więc cięcie kosztów nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Instalacja ma być solidna, a czy wybierając w sklepie buty, czy decydując się na nowy samochód kierujemy się tylko ceną?…

Nasze doświadczenie podpowiada, że najlepsza firma to ta, która przede wszystkim nie oszczędza na podzespołach. Pamiętajmy, że cena w żadnym przypadku nie powinna być głównym wyznacznikiem w podejmowaniu decyzji. Przy dobieraniu podzespołów należy kierować się przede wszystkim ich jakością oraz standardami. Instalacja fotowoltaiczna ma za zadanie bezbłędnie działać przez długie lata, stąd też porównanie warunków technicznych paneli czy inwertera są znaczące w tym procesie. Podsumowując, przy szukaniu idealnej oferty należy zawsze wybierać producentów posiadających odpowiednie testy i certyfikaty fotowoltaiczne. W przeciwnym wypadku możemy być pewni przyszłych, cyklicznych reklamacji oraz ciągłych napraw usterek wynikłych z niesprawnych modułów. Zastanówmy się więc, czy warto oszczędzać kilka lub maksymalnie kilkanaście procent, aby w przyszłości zemściło się to na nas w postaci poważnych problemów z instalacją i dodatkowych wydatków.

Bloomberg, czyli światowa agencja prasowa zajmująca się rynkami finansowymi, raz na kwartał publikuje listę TIER-1 będącą spisem najbardziej popularnych i klasowych modułów fotowoltaicznych. Kryteria oceny składają się nie tylko z aspektów jakościowych, ale także z doświadczenia, obszaru dystrybucji, wielkości i tempa rozwojowego firmy oraz zabezpieczenia finansowego. Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy zdarzy się potrzeba kontaktu z producentem, ważne jest posiadanie jak największej pewności, że ów producent będzie nadal funkcjonował. W zestawieniu pojawiają się takie firmy jak: Jinko Solar, Longi, Talesun, Boviet czy Sharp, czyli firmy, które SunLife świadomie wybiera przy zakupie podzespołów. Produkty te nie należą do najniższego przedziału cenowego, lecz mamy gwarancję, że nasza instalacja będzie spełniać swą funkcję w 100%.

Jeżeli planujesz rozeznać się na rynku fotowoltaicznym i pozbierać oferty od konkretnych firm, pamiętaj – zawsze możesz poprosić naszego sprzedawcę o listę podzespołów, które wybieramy, karty specyfikacji oraz certyfikaty określające ich standardy. Firma SunLife nie ukrywa informacji o materiale, na którym pracuje z prostej przyczyny: nie mamy się czego obawiać, ponieważ wiemy, że używamy najlepszych podzespołów.

Satysfakcja klienta i bezusterkowość podzespołów to idealny duet – nieprawdaż?

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Co w przypadku wysokiego napięcia w sieci?

Fotowoltaika, czyli produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, stała się niezwykle popularna ze względu na swoją efektywność i przyjazność dla środowiska. Jednakże, podczas instalacji paneli fotowoltaicznych, ważne jest zrozumienie sposo…

Czytaj dalej