sty 27, 2023

Dofinansowanie Mój Prąd 4.0 - nowe warunki

.

Dofinansowanie Mój Prąd 4.0 – nowe warunki!

Decydując się na instalację fotowoltaiczną mamy możliwość skorzystania z programów rządowych, po spełnieniu odpowiednich warunków programu. Mój Prąd 4.0 to program dofinansowujący do instalacji fotowoltaicznych, od obecnej edycji również do dodatkowych elementów takich jak magazyny energii, systemy zarządzania energią, czy też magazyny ciepła.

Każda osoba fizyczna wytwarzająca energię elektryczną na potrzeby własne oraz posiadająca umowę kompleksową z operatorem sieci może być Beneficjentem programu. Najnowsza, czwarta już edycja programu wystartowała w 2022 roku, została nie tylko przedłużona do końca marca 2023 roku, ale też został zwiększony budżet na poszczególne elementy:

  • instalacja fotowoltaiczna - kwota dofinansowania wynosi do 6 000,00 zł brutto,
  • instalacja fotowoltaiczna - do 7 000,00 zł brutto przy zakupie dodatkowych urządzeń (m.in. magazynu energii),
  • magazyn energii - do 16 000,00 zł brutto,
  • system zarządzania energią - do 3 000,00zł brutto,
  • magazyn ciepła – do 5 000,00zł brutto,

*wysokość dofinansowania w formie dotacji wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych

Warto jednak pamiętać, że aby móc starać się o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych trzeba być na nowych warunkach rozliczeniowych, tak zwanych "nowych zasadach", które weszły w życie w dniu 1 kwietnia 2022r. Każdy prosument rozliczający się na zasadach net-billingu może liczyć nie tylko na oszczędności wynikające z generowania własnego prądu, ale i z dotacji. Osoby rozliczające się na "starych" zasadach (czyli. net-meteringu) mogą, pisząc oświadczenie do sieci dystrybucyjnej o przejściu na nowe zasady, również skorzystać z dofinansowania.

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Rozwój przydomowych magazynów energii

W Polsce rynek magazynów energii rozwija się stopniowo, ale dynamicznie, szczególnie w kontekście zmiany klimatu i transformacji energetycznej. Oto kilka istotnych punktów dotyczących tego rynku w Polsce oraz prognoz na przyszłość: Zainteresowanie wzrast…

Czytaj dalej

Fotowoltaika + smart home = kompatybilność

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę i smart home? W dzisiejszych czasach, gdy troska o środowisko naturalne staje się coraz bardziej istotna, poszukiwanie ekologicznych i efektywnych rozwiązań energetycznych staje się priorytetem. Fotowoltaika i in…

Czytaj dalej