lis 17, 2020

NFOŚiGW wspomaga przedsiębiorstwa w dziedzinie Odnawialnych Źródeł Energii

Koszty energii elektrycznej stale rosną, a prognozy na przyszły rok nie zapowiadają, aby sytuacja miała się zmienić na korzystniejszą dla jej użytkowników. Przedsiębiorcy z coraz większym zainteresowaniem spoglądają na własne źródła energii odnawialnej i ich ekonomię. Najpowszechniejszym wyborem są moduły fotowoltaiczne, które swą prostotą – zarówno w montażu, jak i działaniu całego systemu, przyciągają największą ilość firm. NFOŚiGW wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, postanowił wesprzeć finansowo przedsiębiorstwa, które zainteresowane są nie tylko fotowoltaiką, lecz także małymi elektrowniami ciepłowniczymi, wiatrowymi lub wodnymi.

Przełomem dla przedsiębiorców w dziedzinie fotowoltaiki była regulacja przepisów dotyczących zaliczenie ich jako prosumentów – to jest zarówno producentów, jak i konsumentów energii elektrycznej. Patrząc na sukces programu Mój Prąd, z którego mogą skorzystać osoby posiadające mikroinstalację do 10kW na budynkach mieszkalnych, samoistnie pojawia się pytanie: czy firmom również przysługują podobne dotacje?

W październiku 2020 roku NFOŚiGW uruchomił kolejny nabór do programu Energia Plus. Budżet przedstawianego programu wynosi ponad 1,3 mld zł, lecz 50 mln zł ze wszystkich środków będzie przyznawane w formie dotacji – reszta zalicza się jako preferencyjne pożyczki. Dotacje przyznawane mają być dla firm produkujących energię elektryczną i ciepło, m.in. z ciepła odpadowego, geotermii lub biomasy.

Kluczową inicjatywą programu Energia Plus jest optymalizacja zużytkowania surowców oraz szerzenie idei ekologii. W programie można wyczytać, iż w ramach propagowanych działań zdobyć można dofinansowania na różne dziedziny OZE: elektrownie wiatrowe, ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła i inne. Co się tyczy pożyczki, to kwota wynosi od 0,5-300 mln zł i planowo ma pokryć do 85% kosztów inwestycji w zależności od projektu. Po więcej informacji o programie Energia Plus odsyłamy bezpośrednio na stronę funduszu: http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1647,w-zmienionym-programie-energia-plus-na-przedsiebiorcow-czeka-1-3-mld-zl.html

Nasza główna idea to: ekologicznie-ekonomicznie. Przedsiębiorco – jeżeli jesteś zainteresowany Odnawialnymi Źródłami Energii oraz zależy Ci na ochronie środowiska, nie czekaj!

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Rozwój przydomowych magazynów energii

W Polsce rynek magazynów energii rozwija się stopniowo, ale dynamicznie, szczególnie w kontekście zmiany klimatu i transformacji energetycznej. Oto kilka istotnych punktów dotyczących tego rynku w Polsce oraz prognoz na przyszłość: Zainteresowanie wzrast…

Czytaj dalej

Fotowoltaika + smart home = kompatybilność

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę i smart home? W dzisiejszych czasach, gdy troska o środowisko naturalne staje się coraz bardziej istotna, poszukiwanie ekologicznych i efektywnych rozwiązań energetycznych staje się priorytetem. Fotowoltaika i in…

Czytaj dalej