lis 20, 2019

Odliczenie podatku od instalacji fotowoltaicznej

To już ostatnia szansa by skorzystać z umorzenia podatku dochodowego w tym roku!

Czy wiedziałeś, że:

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 stycznia 2019 roku, możliwe jest odliczenie podatku od kwoty wydanej na przedsięwzięcia termomodernizacyjne (w tym instalacje fotowoltaiczne)?

Dotyczy to urządzeń, materiałów budowlanych i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia (tj. paneli fotowoltaicznych, inwertera, montażu instalacji).

Oznacza to, że dzięki ustawie możesz odliczyć całą wartość inwestycji od podstawy podatku, co zmniejszy go o 17% (przykładowo przy instalacji za 25000 zł zaoszczędzisz około 4250 zł).

Jeśli kwota odliczenia nie została uwzględniona w twoim rocznym dochodzie (jako podatnika), możesz rozliczać ją w kolejnych zeznaniach PIT aż do 6 lat! (przykładowo możesz odliczyć w pierwszym roku 2000zł a w kolejnym pozostałe 2250).

  • Odliczając instalację fotowoltaiczną od podatku, inwestycja zwróci Ci się w około 6 lat!;

  • Przez minimum 20 kolejnych lat korzystasz już z BEZPŁATNEGO PRĄDU;

  • Możesz łączyć tą ulgę z dodatkowymi umorzeniami, min. Z programem „Mój Prąd”;

  • Inwestycja nie może przekroczyć 53 tys. zł;

  • Odliczeniu nie podlegają dofinansowania w formie dotacji.

Nie czekaj do 2021 roku, odzyskaj swoje pieniądze na początku 2020!

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Fotowoltaika na spółdzielni mieszkaniowej?

. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak można znacząco obniżyć koszty związane z dostawą energii elektrycznej do naszych mieszkań i jednocześnie dbać o naszą planetę? Odpowiedzią na to pytanie jest technologia fotowoltaiczna! Co to jest fotowoltaika i …

Czytaj dalej

Korzyści wynikające z pompy ciepła

. Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które oferuje wiele zalet i korzyści. Oto niektóre z głównych zalet wynikających z korzystania z pompy ciepła: Oszczędności na kosztach energii: Pompa ciepła wykorzystuje energię cieplną z otoczenia (…

Czytaj dalej

Fotowoltaika dla budynków publicznych

Zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, konieczne jest, abyśmy poszukali zrównoważonych i ekologicznych źródeł energii. Energia słoneczna, jako jedno z najobfitszych źródeł energii odnawialnej, zdobywa coraz większe znaczenie. Fotowoltaika, …

Czytaj dalej