lis 20, 2019

Odliczenie podatku od instalacji fotowoltaicznej

To już ostatnia szansa by skorzystać z umorzenia podatku dochodowego w tym roku!

Czy wiedziałeś, że:

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 stycznia 2019 roku, możliwe jest odliczenie podatku od kwoty wydanej na przedsięwzięcia termomodernizacyjne (w tym instalacje fotowoltaiczne)?

Dotyczy to urządzeń, materiałów budowlanych i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia (tj. paneli fotowoltaicznych, inwertera, montażu instalacji).

Oznacza to, że dzięki ustawie możesz odliczyć całą wartość inwestycji od podstawy podatku, co zmniejszy go o 17% (przykładowo przy instalacji za 25000 zł zaoszczędzisz około 4250 zł).

Jeśli kwota odliczenia nie została uwzględniona w twoim rocznym dochodzie (jako podatnika), możesz rozliczać ją w kolejnych zeznaniach PIT aż do 6 lat! (przykładowo możesz odliczyć w pierwszym roku 2000zł a w kolejnym pozostałe 2250).

  • Odliczając instalację fotowoltaiczną od podatku, inwestycja zwróci Ci się w około 6 lat!;

  • Przez minimum 20 kolejnych lat korzystasz już z BEZPŁATNEGO PRĄDU;

  • Możesz łączyć tą ulgę z dodatkowymi umorzeniami, min. Z programem „Mój Prąd”;

  • Inwestycja nie może przekroczyć 53 tys. zł;

  • Odliczeniu nie podlegają dofinansowania w formie dotacji.

Nie czekaj do 2021 roku, odzyskaj swoje pieniądze na początku 2020!

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Rozwój przydomowych magazynów energii

W Polsce rynek magazynów energii rozwija się stopniowo, ale dynamicznie, szczególnie w kontekście zmiany klimatu i transformacji energetycznej. Oto kilka istotnych punktów dotyczących tego rynku w Polsce oraz prognoz na przyszłość: Zainteresowanie wzrast…

Czytaj dalej

Fotowoltaika + smart home = kompatybilność

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę i smart home? W dzisiejszych czasach, gdy troska o środowisko naturalne staje się coraz bardziej istotna, poszukiwanie ekologicznych i efektywnych rozwiązań energetycznych staje się priorytetem. Fotowoltaika i in…

Czytaj dalej