paź 29, 2019

Program Mój Prąd, czyli jak uzyskać dofinansowanie 5000 zł

Zastanawiasz się czym jest rządowy program Mój Prąd i jakie niesie ze sobą korzyści? Oraz czy jest on w zasięgu każdego, kto posiada „dach nad głową”?

Obecnie trwa I nabór składania wniosków do programu Mój Prąd, w ramach którego możemy otrzymać do 5 tys zł dofinansowania. W tym konkretnym przypadku, będzie to oznaczało jednolitą wartość dla większości lub wszystkich osób, które zdecydowały się na zamontowanie własnej mikroelektrownii fotowoltaicznej. Regulamin programu zakłada bowiem możliwość odebrania dofinansowania na poziomie do 50%, jednak nie więcej niż 5 tys zł, co przy mocach instalacji pomiędzy 2 a 10 kW oraz obecnych cenach rynkowych będzie prawdopodobnie oznaczało tę samą wartość dla wszystkich.

Data rozpoczęcia naboru to 30.08.2019, trwać on będzie do 20.12.2019, jednak już pojawiły się informacje na oficjalnej stronie organizatora (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), że z początkiem roku ruszać będzie kolejny. Szczegóły oraz regulaminy na stronie: https://nfosigw.gov.pl/moj-prad/

W praktyce, oznacza to, że kiedy wyciągniesz rękę po pieniądze, to te same do Ciebie wrócą. Tak, to dość proste, wystarczy najpierw zamontować instalację na terenie swojego gospodarstwa domowego. Kiedy zostaniesz „przyłączony do sieci” jesteś gotów do wysłania wniosku do NFOS oraz oczekiwania na odebranie pieniędzy. Nie wiesz jak to robić? Nie przejmuj się, jeżeli trafisz na dobrą firmę, prawie wszystko zrobi za Ciebie. Tutaj pojawia się kolejna dobra informacja – działa to naprawdę sprawnie, przy założeniu że spełniasz wszystkie kryteria, a wniosek został prawidłowo wypełniony.

Tylko czy wystarczy środków, żeby odebrać dofinansowanie? Jeżeli nie będziesz odkładał inwestycji, to nie masz się czego obawiać. Na ten konkretny cel został bowiem przeznaczony 1 miliard zł, co oznacza, że dofinansowanie otrzyma 200 tys pierwszych szczęśliwców. Jeżeli chcesz być w ich gronie, na chwilę obecną możesz czuć się bezpiecznie, natomiast trzeba być czujnym ze względu na przybywającą liczbę prosumentów.

Myślę, że znalazłeś już odpowiedź w trakcie czytania artykułu. Obecnie, łącząc dofinansowanie razem z innymi możliwościami, np. zwrotem podatku dochodowego, jako inwestor zapłacisz za inwestycję nawet 35% mniej. Zatem do dzieła!

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Fotowoltaika opolskie

Fotowoltaika opolskie, Fotowoltaika zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Na dachach wielu domów widać panele słoneczne, które w ciągu dnia produkują energię elektryczną w sposób przyjazny środowisku. Fotowoltaika opole, opolskie, pompy ciepła. Maga…

Czytaj dalej