gru 12, 2019

Smog. Czy jest się czego obawiać?

Nasz kraj znajduje się w czołówce krajów europejskich z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Powietrze z roku na rok jest coraz gorsze. Niestety, problem ten oprócz dużych polskich miast zaczął dotykać również mniejsze miejscowości, w tym wypoczynkowe.

Smog jest niebezpieczny dla ludzkiego organizmu, cząstki pyłów z łatwością docierają do dróg oddechowych, płuc oraz przenikają do krwi. Pracujemy mniej efektywnie, popadamy w stany depresyjne, częściej chorujemy, nasz układ nerwowy starzeje się szybciej. Dzieci mają problemy z astmą i alergiami. Faktem jest, że rocznie z powodu zanieczyszczenia powietrza umierają dziesiątki tysięcy osób. Jeśli nic z tym nie zrobimy, wynik ten będzie coraz wyższy a oprócz tego wzrosną również straty finansowe.

Dlaczego powietrze jest tak zanieczyszczone?

Emisja smogu wynika przede wszystkim z wykorzystywaniem węgla i paliw stałych do ogrzania domów. 70% z sprzedawanych kotłów (tak zwanych kopciuchów) ma bardzo złe parametry emisyjne. Często pali się w nich odpadami węglowymi – miałem i mułem o wysokiej zawartości siarki, chloru czy popiołu. W Polsce nie ma norm jakości węgla przeznaczonego do sprzedaży, podczas gdy w wielu krajach węgiel tego typu nie jest do niej dopuszczony.

Jak możemy zredukować emisję pyłów, chroniąc siebie i najbliższych?

Możemy zmienić sposób ogrzewania na odnawialne źródła energii. Fotowoltaika w naszym kraju jest inwestycją dobrą w każdym regionie. Pozyskaną energię ze słońca możemy wykorzystać do zasilania pompy ciepła czy grzałek przepływowych. Dzięki temu oszczędzamy a co najważniejsze dbamy o środowisko.

Jako firma, szczycimy się tym, że jesteśmy partnerem ogólnopolskiej kampanii antysmogowej i cieszymy się, że budujemy świadomość ekologiczną społeczeństwa.

Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem: https://www.polskakontrasmog.pl/

Pomóż nam szybciej wygrać ze smogiem!

Chrońmy środowisko i oddychajmy czystym powietrzem!

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Co w przypadku wysokiego napięcia w sieci?

Fotowoltaika, czyli produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, stała się niezwykle popularna ze względu na swoją efektywność i przyjazność dla środowiska. Jednakże, podczas instalacji paneli fotowoltaicznych, ważne jest zrozumienie sposo…

Czytaj dalej