sty 24, 2020

Zainwestuj w fotowoltaikę już dziś, aby szybko zobaczyć efekty

Często bywa tak, że przed zainwestowaniem w fotowoltaikę, Inwestorów powstrzymuje obawa, że instalacja nie będzie przynosić tak rewelacyjnych efektów, jak przedstawiał to sprzedawca. Pojawiają się pytania – ile w rzeczywistości prądu mogą wytworzyć panele oraz jaką mamy gwarancję takiego wyniku? I dlaczego właśnie teraz najbardziej opłaca się zainwestować w swoją własną mikroelektrownię?

Zacznijmy od najważniejszego – uzyskanie wysokiej wydajności zależy od parametrów i jakości podzespołów, w głównej mierze od paneli fotowoltaicznych i inwertera, a w znacznie mniejszym stopniu od technologii samych modułów. Nawiązuje to do naszego poprzedniego artykułu Jakość ma znaczenie, do którego odsyłam: http://nowa.sunlifefotowoltaika.pl/wpis/jakosc-ma-znaczenie

Jeśli przyjrzymy się samej teorii, to sprawność paneli fotowoltaicznych określa ile procent otrzymanej energii ze słońca konkretny panel przekształci w prąd, ale w warunkach testowych STC (Standard Test Conditions). Chodzi tutaj o Ustandaryzowane Warunki Testowe, które zakładają temperaturę ogniwa wynoszącą 25°C, brak wiatru oraz promieniowanie słoneczne o sile 1000W/m2. W takiej sytuacji sprawność seryjnie produkowanych paneli polikrystalicznych wynosi około 16-18%. Monokrystaliczne panele wydajnościowo sięgają nieco wyżej – najlepsze chińskie panele osiągają do 20,5%, a amerykańskie nawet do 22%. Skoro wiemy już, ile panele produkują energii elektrycznej w określonych, analitycznych warunkach, można zacząć się zastanawiać – ile wyprodukują prądu już na dachu?

Odpowiedź brzmi: w praktyce tyle samo. Z jednego kW mocy przyłączeniowej instalacja może wygenerować od 1100-1200 kWh rocznie. Jeśli chodzi o sytuację w naszym kraju, to każdy metr kwadratowy otrzymuje średnio 1000 kW energii w ciągu roku. Są to dane statystyczne z 12 miesięcy, więc kilka tygodni niekorzystnej pogody nie zmienią powyższego wyniku. Produkcja energii w instalacji fotowotaicznej jest ściśle powiązana z ilością nasłonecznienia w danym miesiącu oraz warunkami pogodowymi. Mało znacząca okazuje się temperatura, dlatego systemy fotowoltaiczne nawet w zimie mogą efektywnie generować energię. Poniżej przedstawiamy schemat produktywności instalacji fotowoltaicznej na przestrzeni jednego roku:

Obraz1-768x482.png

Ze schematu możemy wyczytać, że znaczny wzrost energii słonecznej występuje już od marca i aż do września instalacja będzie generować największy poziom energii. Zużycie energii natomiast największe jest zimą, z uwagi na niską temperaturę i krótsze dni.

Jeżeli zastanawiasz się nad montażem instalacji fotowoltaicznej na swoim dachu to wiedz, że TERAZ jest na to idealny czas. Przygotowanie oferty, podpisanie dokumentów, zaplanowanie i wykonanie montażu oraz dopełnienie wszystkich formalności z siecią dystrybucyjną są czynnościami czasochłonnymi, dlatego warto o instalacji pomyśleć zawczasu. Możemy zagwarantować, że efekty zauważysz już przy pierwszym miesiącu działania mikroelekrtowni. Szybsza decyzja równa się generowaniu większej ilości energii elektrycznej dla Twojego domu.

Nie czekaj dłużej! Twoja darmowa energia ucieka z każdą sekundą!

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Fotowoltaika na spółdzielni mieszkaniowej?

. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak można znacząco obniżyć koszty związane z dostawą energii elektrycznej do naszych mieszkań i jednocześnie dbać o naszą planetę? Odpowiedzią na to pytanie jest technologia fotowoltaiczna! Co to jest fotowoltaika i …

Czytaj dalej

Korzyści wynikające z pompy ciepła

. Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które oferuje wiele zalet i korzyści. Oto niektóre z głównych zalet wynikających z korzystania z pompy ciepła: Oszczędności na kosztach energii: Pompa ciepła wykorzystuje energię cieplną z otoczenia (…

Czytaj dalej

Fotowoltaika dla budynków publicznych

Zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, konieczne jest, abyśmy poszukali zrównoważonych i ekologicznych źródeł energii. Energia słoneczna, jako jedno z najobfitszych źródeł energii odnawialnej, zdobywa coraz większe znaczenie. Fotowoltaika, …

Czytaj dalej