mar 02, 2023

Optymalizatory mocy

.

Optymalizator - gadżet a może niezbędna część instalacji?

Czym jest? Kiedy i po co warto go stosować?

Instalacja fotowoltaiczna jest najefektywniejsza gdy światło słoneczne dociera do ogniw równomiernie. Czynnikiem eliminujący to zjawisko i wpływający na ochronę i wydajność instalacji fotowoltaicznej jest optymalizator mocy.

Optymalizatory odpowiadają za ochronę instalacji przed częściowym zacienieniem, są to niewielkie urządzenia podpinane pod konkretne moduły - mają za zadanie sterować paramentrami prądu które generują moduły. Maksymalizują produkcję energii każdego panelu oddzielnie i w taki sposób zmniejszają utratę mocy oraz dodatkowo zabezpiecza instalację fotowoltaiczną przed awariami. Mogą też monitorować pracę i sygnalizować nieprawidłowość pracy instalacji.

Optymalizatory są niezbędną częścią fotowoltaiki w sytuacji gdy jeden lub kilka modułów znajduje się w miejscu gdzie pada cień z drzew, sąsiednich budynków czy kominów. Rezygnację z optymalizatorów można rozważać gdy nasza elektrownia słoneczna znajduje się pod idealnym kątem padania promieni słonecznych.

Postaw więc na ofertę naszej firmy - dopasujemy najlepsze podzespoły, zajmiemy się transportem, montażem oraz pełną konfiguracją.

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Co w przypadku wysokiego napięcia w sieci?

Fotowoltaika, czyli produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, stała się niezwykle popularna ze względu na swoją efektywność i przyjazność dla środowiska. Jednakże, podczas instalacji paneli fotowoltaicznych, ważne jest zrozumienie sposo…

Czytaj dalej