mar 02, 2023

Optymalizatory mocy

.

Optymalizator - gadżet a może niezbędna część instalacji?

Czym jest? Kiedy i po co warto go stosować?

Instalacja fotowoltaiczna jest najefektywniejsza gdy światło słoneczne dociera do ogniw równomiernie. Czynnikiem eliminujący to zjawisko i wpływający na ochronę i wydajność instalacji fotowoltaicznej jest optymalizator mocy.

Optymalizatory odpowiadają za ochronę instalacji przed częściowym zacienieniem, są to niewielkie urządzenia podpinane pod konkretne moduły - mają za zadanie sterować paramentrami prądu które generują moduły. Maksymalizują produkcję energii każdego panelu oddzielnie i w taki sposób zmniejszają utratę mocy oraz dodatkowo zabezpiecza instalację fotowoltaiczną przed awariami. Mogą też monitorować pracę i sygnalizować nieprawidłowość pracy instalacji.

Optymalizatory są niezbędną częścią fotowoltaiki w sytuacji gdy jeden lub kilka modułów znajduje się w miejscu gdzie pada cień z drzew, sąsiednich budynków czy kominów. Rezygnację z optymalizatorów można rozważać gdy nasza elektrownia słoneczna znajduje się pod idealnym kątem padania promieni słonecznych.

Postaw więc na ofertę naszej firmy - dopasujemy najlepsze podzespoły, zajmiemy się transportem, montażem oraz pełną konfiguracją.

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Nasza oferta, to projekty skierowane do różnych grup. Skontaktuj się po wycenę jeśli szukasz rozwiązańktóre wpłyną na obniżenie rachunków za prąd i wpłyną na poprawę efektywności cieplnej w Twoim domu.

otrzymaj wycenę

Zobacz również

Fotowoltaika na spółdzielni mieszkaniowej?

. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak można znacząco obniżyć koszty związane z dostawą energii elektrycznej do naszych mieszkań i jednocześnie dbać o naszą planetę? Odpowiedzią na to pytanie jest technologia fotowoltaiczna! Co to jest fotowoltaika i …

Czytaj dalej

Korzyści wynikające z pompy ciepła

. Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które oferuje wiele zalet i korzyści. Oto niektóre z głównych zalet wynikających z korzystania z pompy ciepła: Oszczędności na kosztach energii: Pompa ciepła wykorzystuje energię cieplną z otoczenia (…

Czytaj dalej

Fotowoltaika dla budynków publicznych

Zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, konieczne jest, abyśmy poszukali zrównoważonych i ekologicznych źródeł energii. Energia słoneczna, jako jedno z najobfitszych źródeł energii odnawialnej, zdobywa coraz większe znaczenie. Fotowoltaika, …

Czytaj dalej